Priprema je iznimno jednostavna a kolač možete poslužiti i najzahtjevnijem nepcu na najsvečanijoj proslavi. Poslužite ga uz slatko vrhnje, žavajun, domaći pekemz od mandarina, čokoladni umak.....
sastojci:
150 gr tamne čokolade
150 gr maslaca
4 jaja
mrva soli
mrva soli
80 gr šećera
mahuna vanilije
2 velike žlice kakao praha
1 žlica praška za pecivo
100 gr rižinog brašna
+
slatko vrhnje, žavajun, lemon curd.....
+
slatko vrhnje, žavajun, lemon curd.....
Čokoladu treba otopiti na pari zajedno s maslacem. Od bjelanjaka izraditi snijeg. Kad se smjesa čokolade i maslaca lagano ohladi dodati joj šećer, vanilijine sjemenke i sol. U prohlađenu smjesu dodati umućene žumanjke pa umiješati da se sve sjedini. Dodati i prosijane suhe sastojke, rižino brašno, kakao prah i prašak za pecivo. Na kraju lagano umiješati snijeg od bjelanjaka.
Za pečenje trebate koristiti keramički ili vatrostalni kalup(može i silikonski), premazati ga maslacem i posuti šećerom.
Smjesu uliti u kalup. Budući se ovaj kolač "kuha " u pećnici, sad je potrebno kalup s smjesom staviti u drugi kalup u kojemu je voda, voda bi trebala doći do polovine kalupa s kolačem.
Za pečenje trebate koristiti keramički ili vatrostalni kalup(može i silikonski), premazati ga maslacem i posuti šećerom.
Smjesu uliti u kalup. Budući se ovaj kolač "kuha " u pećnici, sad je potrebno kalup s smjesom staviti u drugi kalup u kojemu je voda, voda bi trebala doći do polovine kalupa s kolačem.
Kolač peći u zagrijanoj pećnici na 180 stupnjeva ,40tak minuta.
Izvor : http://ave-dulcis.blogspot.com
0 comments:
Post a Comment