1. Biljni dodaci i suplementi prehrani
Uzimanje suplemenata u praškastom obliku dobar je način da zadovoljite dnevne potrebe za vitaminima, mineralima i drugim važnim nutrijentima kada to ne možete ostvariti putem hrane.
No, kod nekih ljudi ti vitaminski dodaci mogu povećati želju za hranom. Stoga, ako se spremate da uzmete neki novi suplement ili homeopatski dodatak, svakako pripazite na svoje fizičke reakcije i prilagodite unos hrane stvarnim potrebama.
2. Lekovi
Svaka osoba drugačije reaguje na uzimanje lekova. Ipak, neka istraživanja su pokazala da je uzimanje tableta za depresiju povezano s povećanjem apetita kod većeg broja ljudi.
Iako je vaše fizičko i mentalno zdravlje važnije od nekoliko kilograma viška, svakako upozorite lekara na ovu činjenicu jer bi vas isti mogao prebaciti na drugi lek s manje sličnih nuspojava.
3. Promena režima vežbanja
Kombinovanje različitih tipova vježbanja i sportskih aktivnosti odličan je način da održite zanimanje za držanje top forme. Međutim ako se prebacujete s jednog režima vežbanja na drugi, isprva bi mogli osetiti povećanu želju za hranom.
Ne brinite, reč je samo o privremenoj pojavi – na ovaj način vaše se telo sprema za nove izazove i opterećenja. Najbolje bi bilo da pišete dnevnik vežbanja i unosa hrane koji će pokazati koliko kalorija unosite i trošite tijekom dana.
4. Hladnoća
Jeste li primetili da ste s dolaskom hladnijeg vremena počeli da jedete više? Ovo je evolucijski impuls koji vam osigurava stvaranje zaliha energije, te prirodni način grejanja tela.
No, na gojenje utiču i druga pomagala koja oponašaju zimu poput klima uređaja. Kada je telo izloženo ekstremnoj toplini, mozak nije zainteresovan za unos nove energije, i obrnuto.
Izvor : zadovoljna.hr
0 comments:
Post a Comment