Sastojci
Priprema
Cokoladu otopiti na pari...Umutiti jaja sa secerom,dodati lagano preostale sastojke,zatim i cokoladu ,sve sjediniti i ispeci u okruglom kalupu za torte...Ohladiti koru i preliti jesa sokom od jagode...Samljeti jagode,dodati im secer i staviti da prokuha...Zeltinu staviti u vodu da nabubri prema uputstvu i onda je dodati jagodama...Sve dobro ohladiti dok se skroz nestegne..Umutiti sir,vrhnje,seceri vanil secer..Smjesu zatim prepoloviti i u polovinu dodati ohladjene jagode...Preko kore staviti krem sa jagodama a zatim krem bez jagoda..Ukrasiti slag kremom i svjezim jagodama..Ohladiti...Prijatno..
Napomena
Iskoristite sezonu jagoda koje su dekorativne same od sebe,vrlo ukusne i uzivajte u ovim poslasticama..
Izvor : http://www.hranazadusu.com
0 comments:
Post a Comment